text_header2
0 товаров
0грн

Як встановити SSD

Як встановити SSD
1003
0
30.06.2022

Якщо ви задумалися про апгрейд ПК або ноутбука за допомогою твердотільного диска SSD - це чудове рішення. А в цій інструкції покажемо, як встановити SSD на комп'ютер або ноутбук і дамо іншу корисну інформацію, яка стане в нагоді при такому оновленні.


Якщо ви ще не купували такого диска, то можна сказати, що на сьогоднішній день установка SSD на комп'ютер (при цьому не дуже важливо, швидкий він чи не дуже) це те, що може дати максимальний і очевидний приріст швидкості його роботи, особливо в усіх не ігрових програмах.


Підключення SSD до стаціонарного комп'ютера


Почати варто з того, що якщо ви вже відключали і підключали звичайний жорсткий диск до свого комп'ютера, то процедура для жорсткого диска виглядає практично так само, за винятком того моменту, що ширина пристрою становить не 3.5 дюйма, а 2.5.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Ну а тепер із самого початку. Для встановлення SSD на комп'ютер від'єднайте його від живлення (з розетки), а також вимкніть блок живлення (кнопка із задньої сторони системного блоку). Після цього, натисніть і утримуйте кнопку вкл/викл на системному блоці близько 5 секунд (це остаточно знеструмить всі ланцюги). У посібнику нижче я виходитиму з того, що ви не збираєтеся відключати старі жорсткі диски (а якщо збираєтеся, то просто відключіть їх на другому кроці).


  1. Відкрийте корпус комп'ютера: зазвичай, достатньо зняти ліву панель для отримання необхідного доступу до всіх портів та встановлення SSD (але бувають і винятки, наприклад, на «просунутих» корпусах, прокладка кабелю може проводитись за правою стінкою).
  2. Встановіть диск SSD в адаптер 3.5 дюйма і закріпіть його болтами, призначеними для цього (такий адаптер є в комплекті поставки більшості твердотільних дисків. Крім цього, у вашому системному блоці може бути цілий набір полиць, що підходять для встановлення як 3.5, так і 2.5 пристроїв, у цьому випадку можете скористатися ними). 


  1. Вставте SSD в адаптер у вільне місце для 3.5 дюймових жорстких дисків. За потреби зафіксуйте його гвинтами (іноді для фіксації в системному блоці передбачені засувки).
  2. З'єднайте SSD із материнською платою за допомогою L-подібного кабелю SATA. Нижче я докладніше розповім про те, до якого порту SATA слід підключити диск.
  1. Підключіть кабель живлення до SSD.
  2. Зберіть комп'ютер, увімкніть живлення і відразу після включення зайдіть в Біос.


Після входу в БІОС передусім встановіть режим AHCI для роботи твердотільного диска. Подальші дії залежатимуть від того, що саме ви плануєте робити:


  • Якщо ви хочете встановити Windows (або іншу ОС) на SSD, при цьому у вас, крім нього є й інші підключені жорсткі диски, встановіть SSD першим у списку дисків, і поставте завантаження з диска або флешки, з яких будете інсталюватися.
  • Якщо ви плануєте працювати в ОС, яка вже була встановлена ​​на HDD без її перенесення на SSD, переконайтеся, що жорсткий диск стоїть першим у черзі завантаження.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Що стосується питання про те, до якого порту SATA підключати SSD: на більшості материнських плат можна підключити до будь-якого, проте деякі мають одночасно різні порти SATA — наприклад Intel 6 Гб/с і сторонні 3 Гб/c, те ж саме на чіпсетах AMD. У цьому випадку дивіться на підписи портів, документацію до материнської плати і використовуйте найшвидші для SSD (повільні можна використовувати, наприклад, для DVD-ROM).


Як встановити SSD в ноутбук


Для встановлення SSD в ноутбук, перш за все вимкніть його з розетки та зніміть батарею, якщо вона знімна. Після цього відкрутіть кришку відсіку жорсткого диска (зазвичай найбільша, знаходиться ближче до краю) і обережно вийміть жорсткий диск:


  • Він іноді встановлений на свого роду салазки, які кріпляться до кришки, яку ви щойно відкрутили. Спробуйте також знайти інструкцію зі зняття жорсткого диска безпосередньо з вашої моделі ноутбука, вона може бути корисною.
  • Виймати його потрібно не на себе, вгору, а спочатку вбік - щоб він від'єднався від контактів SATA та живлення ноутбука.


Наступним кроком відсуньте жорсткий диск від салазок (якщо цього потребує конструкція) і встановіть у них SSD, після чого повторіть пункти вище у зворотному порядку, щоб встановити SSD в ноутбук. Після цього, на ноутбуці потрібно завантажитися з завантажувального диска або флешки, щоб встановити Windows або іншу ОС.


Примітка: Ви також можете використовувати настільний ПК для того, щоб клонувати старий жорсткий диск ноутбука на SSD, і тільки після цього встановлювати його - в цьому випадку вам не потрібно встановити систему.

1003
0
30.06.2022
Коментарі
Залишити коментар