text_header2
0 товаров
0грн

Як скинути пароль Windows 11

Як скинути пароль Windows 11
470
0
20.06.2022

Втратили пароль адміністратора, не можете зайти в Windows 11 -  порівняно легко можна змінити або скинути пароль: у деяких випадках стандартними засобами системи, а іноді за допомогою деяких хитрощів або сторонніх інструментів.


У цьому покроковому посібнику описано способи скинути пароль Windows 11 для різних сценаріїв як для локального облікового запису, так і для облікового запису Майкрософт. Спочатку про передбачені в системі, а потім про можливості скидання, якщо звичайні методи не підходять.


Скидання пароля Windows 11 засобами системи


Windows 11 містить способи скинути пароль облікового запису Майкрософт або локального облікового запису. Користуватися вбудованими засобами можна лише за умови дотримання умов: наявність доступу до пошти або телефону, заданих в обліковому записі Майкрософт; встановлені контрольні питання або заздалегідь підготовлений диск для скидання пароля локального облікового запису. Якщо умови не дотримано, потрібно скористатися альтернативними методами скидання пароля.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

У першому випадку скидання пароля здійснюється онлайн, за тією ж схемою, що й для будь-яких інших облікових записів в Інтернеті, у другому — після введення правильних відповідей на контрольні питання, за умови, що вони були задані, або за допомогою спеціальної флешки відновлення пароля.


Процес скидання пароля облікового запису Майкрософт


У Windows 11 для облікових записів Майкрософт "примусово" встановлюється необхідність вводити ПІН-код, а не пароль для входу. Однак, за потреби можна вимкнути ПІН-код і залишити лише пароль. Залежно від ситуації, для скидання пароля можна використовувати такі дії.


Якщо під час входу в обліковий запис Microsoft запитується ПІН-код:


 1. Якщо відображається посилання "Параметри входу" і після натискання на неї є кнопка для вибору входу з паролем облікового запису - натисніть по цій кнопці, а потім використовуйте кроки, описані в наступному розділі, починаючи з одного кроку (якщо потрібно скинути саме пароль, а не PIN-код).
 2. Якщо кнопки для входу з паролем облікового запису Майкрософт немає, переконайтеся, що пристрій підключено до Інтернету (значок статусу підключення є в нижньому правому куті екрана), а потім натисніть «Я не пам'ятаю свій ПІН-код».
 3. Відкриється вікно входу в обліковий запис Microsoft з пропозицією ввести пароль. Тут ви можете натиснути "Забули пароль?" для відновлення пароля облікового запису Майкрософт онлайн-засобами. Якщо натиснути «Передати код електронною поштою», введіть повну адресу резервної пошти та отримайте код для зміни ПІН-коду на цю адресу.
 1. При виборі «Забули пароль» буде запропоновано вибрати метод надсилання коду безпеки для скидання пароля (список залежить від тих контактів, які налаштовані в обліковому записі Майкрософт), після отримання коду його достатньо буде ввести у відповідне поле, а потім задати новий пароль.


Якщо під час входу в обліковий запис Microsoft запитується пароль:


 1. Переконайтеся, що комп'ютер або ноутбук підключено до Інтернету (кнопка підключення є в нижньому правому куті екрана) і натисніть «Не пам'ятаю пароль».
 2. Вам буде запропоновано отримати код безпеки на зареєстрований e-mail, або, якщо він додався — номер телефону. Введіть у поле знизу приховану у верхньому полі частину вашої адреси пошти або номера телефону (у випадку електронної пошти – не тільки те, що під «зірочками», а всю першу частину адреси) і натисніть «Отримати код».
 3. Код для скидання пароля прийде вибраним способом, його потрібно ввести у відповідне поле на наступному екрані та натиснути "Далі".
 4. Останній крок — задати новий пароль для облікового запису Майкрософт і підтвердити його.
 5. В результаті ви побачите повідомлення про те, що пароль облікового запису був змінений і зможете використовувати для входу новий пароль (Інтернет на пристрої повинен бути підключений.


Пароль облікового запису Майкрософт можна скинути і на будь-якому іншому пристрої, за умови, що у вас є доступ до адреси пошти або телефону, на який надсилається код відновлення: у будь-якому браузері зайдіть на https://login.live.com/ , введіть адресу E-mail або телефон для зареєстрованого облікового запису Майкрософт, натисніть "Далі", а потім - "Забули пароль" для початку процесу відновлення пароля.


В крайньому випадку ви зможете звернутися до служби підтримки Microsoft, але, на жаль, це рідко призводить до потрібного результату.


Скидання пароля локального облікового запису


Якщо локальна обліковий запис створювалася засобами системи (в «Параметрах»), після установки пароля Windows 11 просить вибрати контрольні питання і вказати відповіді них. Надалі ці відповіді можуть використовуватися для скидання пароля:


 1. Після неправильного введення пароля на екрані входу ви побачите посилання "Скинути пароль" під полем введення.
 2. Після натискання цього посилання вам буде запропоновано відповісти на раніше задані контрольні питання.
 3. 3Достатньо правильно ввести відповіді на всі запитання, натиснути по стрілці «вправо» в останньому полі відповідей, щоб вам було запропоновано ввести новий пароль та підтвердження пароля.


Якщо контрольні питання не задавалися, що можливо, якщо обліковий запис створювався не в параметрах, ви побачите повідомлення: Немає дисководу. Для цієї операції потрібен знімний носій, наприклад USB-пристрій флеш-пам'яті».


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Тут мається на увазі заздалегідь створений диск скидання пароля (створюється через Панель управління — Облікові записи користувачів). Якщо ви такої не створювали заздалегідь, доведеться використовувати один із методів скидання пароля локального облікового запису, описаних далі у статті.


Альтернативні методи скидання пароля Windows 11


Якщо системні способи не підходять для вашої ситуації через відсутність доступу до потрібної адреси пошти, телефону або не заданих контрольних питань, ви можете використовувати один з наступних методів.


Скидання пароля в командному рядку в середовищі відновлення або із завантажувальної флешки (тільки локальний обліковий запис)


Цей спосіб дозволяє скинути пароль будь-якого облікового запису вручну, не звертаючись до сторонніх утиліт, а використовуючи командний рядок та системні інструменти. Запуск командного рядка для виконання подальших кроків можливий одним із способів:


 • На екрані входу в систему натисніть по кнопці живлення праворуч внизу, а потім, утримуючи Shift, натисніть "Перезавантаження". Ви потрапите в середовище відновлення , перейдіть в "Пошук та усунення несправностей" - "Додаткові параметри" - "Командний рядок".
 • Якщо перший крок не вдається виконати, створіть флешку Windows 11 та завантажте комп'ютер з неї. На екрані початку установки натисніть клавіші Shift+F10 або Shift+Fn+F10 (на деяких ноутбуках) – це відкриє командний рядок.Саме скидання пароля можна виконати двома способами: шляхом заміни одного із системних файлів або за допомогою редагування реєстру. Розглянемо обидва варіанти.


Для скидання пароля шляхом заміни файлу utilman.exe виконайте такі дії:


 1. Визначте літеру системного диска: у середовищі відновлення та із завантажувальної флешки вона може відрізнятися від стандартної C: — це можна зробити за допомогою команд diskpart , а можна ввести в командному рядку notepad (мова перемикається клавішами Alt+Shift) і натиснути Enter, у блокноті, що відкрилося. у меню вибрати "Файл" - "Відкрити" і вивчити поточні літери дисків та їх вміст, щоб визначити літеру системного диска. Після цього просто закрийте блокнот та поверніться до командного рядка.
 1. Введіть наступні дві команди (натискаючи Enter після кожної), замінивши в них букву диска актуальною, якщо у вашому випадку вона відрізняється від C:


 • copy C:\windows\system32\utilman.exe C:\windows\system32\utilman2.exe
 • copy C:\windows\system32\cmd.exe C:\windows\system32\utilman.exe


Під час виконання другої команди на запит про заміну файлу введіть букву Y та натисніть Enter. 1.    Закрийте командний рядок і перезавантажте комп'ютер (у випадку, якщо використовувалася флешка з жорсткого диска або SSD).
 2.    Після переходу на екран входу в Windows 11 у нижньому правому куті екрана натисніть по кнопці «Спеціальні можливості» із зображенням людини.
 1.    Відкриється командний рядок. Введіть у ній команду net user, щоб відобразити список користувачів.
 2.    Введіть наступну команду, замінивши в ній ім'я користувача (якщо ім'я користувача містить прогалини, візьміть його в лапки) та пароль на потрібні net user ім'я_користувача новий_пароль та натисніть Enter. Якщо замість введення нового пароля використовувати лапки, що відкривають і закривають без пробілу всередині, пароль буде повністю видалений.
 3.    Готово, пароль скинутj, можна закрити командний рядок і зайти в Windows 11 із заданим паролем або зовсім без нього, якщо він був видалений.


Щоб повернути системні файли до початкового стану, можна використовувати вбудовані засоби відновлення цілісності системних файлів, або зайти в командний рядок у середовищі відновлення та використовувати команду (змінивши букву системного диска на правильну)

copy C:\windows\system32\utilman2.exe C:\windows\system32\utilman.exe


Ще одна можливість - використання редактора реєстру.


Спосіб вимагає уважності і є ризик, що щось піде не так, зважайте на це. Кроки будуть наступними:


 1.    У запущеному командному рядку введіть regedit і натисніть Enter, відкриється редактор реєстру.
 2.    У редакторі реєстру виберіть розділ HKEY_LOCAL_MACHINE , а потім використовуйте «Файл» — «Завантажити кущ» у головному меню.
 3.    Відкрийте файл C:\Windows\System32\config\SYSTEM (без розширення). Літера системного розділу в середовищі відновлення або завантаження з флешки може відрізнятися від C, потрібний диск можна визначити за розміром і вмістом (але не використовуйте диск X - це не він).
 4.    Задайте будь-яке ім'я розділу – під цим ім'ям буде імпортовано системний кущ реєстру. Підрозділ із заданим ім'ям з'явиться всередині HKEY_LOCAL_MACHINE 
 5.    Всередині підрозділу відкрийте підрозділ Setup . На панелі праворуч двічі натисніть на SetupType і задайте значення 2 для нього, застосуйте зроблені зміни.
 6.    Аналогічно змініть значення параметра CmdLine на cmd.exe
 7.    Виберіть у лівій панелі підрозділ, створений вами на 4-му кроці, а потім у головному меню редактора реєстру виберіть "Файл" - "Вивантажити". Підтвердьте дію.
 8.    Закрийте редактор реєстру та командний рядок, перезавантажте комп'ютер (з звичайного HDD або SSD, якщо раніше завантажувалися з флешки).
 9.    Тепер при старті Windows 11 автоматично відкриється командний рядок, завантаження «зависне».
 10.    У командному рядку введіть net user та натисніть Enter. Це відображає список користувачів.
 11.    Введіть net user ім'я_користувача новий_пароль, щоб встановити новий пароль для потрібного імені користувача.
 12.    Введіть regedit і у редакторі реєстру, що відкрився, перейдіть до розділу HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup
 13.    Змініть значення SetupType на 0 (якщо воно буде відрізнятися), а значення CmdLine – на порожнє.
 14.    Закрийте командний рядок, перезавантаження має виконатись автоматично, і ви зможете зайти у Windows 11 із заданим вами паролем.
Часто ламається комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Створення локального облікового запису Адміністратора для обходу пароля облікового запису Майкрософт


Якщо ваше завдання отримати можливість використання комп'ютера з правами адміністратора, при цьому як основний обліковий запис використовується обліковий запис Майкрософт, ви можете не скидати пароль для неї, а створити свій локальний обліковий запис з потрібними правами:


 1. Одним із альтернативних способів, описаних вище, відкрийте командний рядок на екрані блокування.
 2. Використовуйте дві команди для створення користувача та надання йому прав адміністратора. Ім'я та пароль замініть на ваші вподобання:


 • net user ім'я_користувача пароль /add
 • net localgroup Administrators ім'я_користувача /add


 1.    Закрийте командний рядок і перезавантажте комп'ютер: на екрані входу з'явиться новий користувач, створений вами із заданим паролем і правами адміністратора.


Маємо сподівання, що стаття була корисна і Вам легко вдалося все описане вище. Якщо ж ваш компьютер потребує уваги професійного адміністратора, то звертайтесь до нас!

470
0
20.06.2022
Коментарі
Залишити коментар