text_header2
0 товаров
0грн

Як наносити термопасту на процесор

Як наносити термопасту на процесор
178
0
05.07.2022

Якщо ви збираєте комп'ютер і потрібно встановити систему охолодження на процесор або під час чищення комп'ютера, коли знімається кулер, обов’язково варто наносити термопасту. Незважаючи на те, що нанесення термопасти є досить простим процесом, помилки стаються досить часто. А ці помилки призводять до недостатньої ефективності охолодження, а часом і до більш серйозних наслідків.


У цій інструкції йтиметься про те, як правильно нанести термопасту, а також будуть показані найбільш типові помилки при нанесенні. Ми не станемо розбирати, як зняти систему охолодження і як встановити її на місце — ви це маєте знати, якщо вже стали до діла. А навіть якщо не знаєте, зазвичай це не викликає труднощів (проте, якщо у вас є будь-які сумніви, і, наприклад, зняти задню кришку акумулятора з телефону у вас не завжди виходить краще не беріться, а зверніться до професіоналів).


Яку термопасту вибрати?


По-перше, не будемо рекомендувати термопасту КПТ-8, яку ви зустрінете майже в будь-якому місці, де взагалі продають термопасти. Цей продукт має деякі переваги, наприклад вона майже не «зсихається», але все-таки сьогодні ринок може запропонувати дещо досконаліші варіанти, ніж ті, які випускалися 40 років тому (адже термопаста КПТ-8 виробляється довше ніж я живу).

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

На упаковці багатьох термопаст можна побачити, що вони містять мікрочастинки срібла, кераміки або карбону. Це не суто маркетинговий хід. При правильному нанесенні та подальшому встановленні радіатора ці частинки здатні значною мірою поліпшити теплопровідність системи. Фізичний зміст у їх використанні полягає в тому, що між поверхнею підошви радіатора і процесором знаходиться частка, припустимо, срібла і немає компаунду пасти - на всю площу поверхні таких металевих з'єднань виявляється велика кількість і це сприяє кращій віддачі тепла.


Перший крок: Очищення радіатора та процесора від старої термопасти


Якщо ви зняли систему охолодження з процесора, то обов'язково треба прибрати залишки старої термопасти звідусіль, де її знайдете — з самого процесора та з підошви радіатора. Для цього використовуйте бавовняну серветку або ватну паличку. 
Дуже добре, якщо ви можете добути ізопропіловий спирт (є у складі багатьох антисептиків) і змочити їм серветку для протирання, тоді очищення буде набагато ефективнішим. Тут зазначу, що поверхні радіатора, та й процесора не є гладкими, а мають мікрорельєф для збільшення площі зіткнення. Таким чином, ретельне видалення старої термопасти, щоб її не залишалося в мікроскопічних борознах, може бути важливим.


Другий крок: Помістіть краплю термопасти у центр поверхні процесора

Правильно

+Потрібно вичавити на процесок невелику горошинку пасти

Не правильно

-Так вигляє неправильна кількість термопасти - цього забагато.

                                         


Саме на поверхню процесора - не радіатора, на нього взагалі не потрібно наносити термопасту. Просте пояснення чому: площа підошви радіатора, як правило, більша за площу поверхні процесора, відповідно, виступаючі частини радіатора з нанесеною термопастою нам не потрібні, а можуть і зашкодити (у тому числі, і замкнути контакти на материнській платі, якщо термопасти багато). Результати неправильного нанесення бачимо нижче
Третій крок: Використовуйте пластикову картку, щоб розподілити термопасту дуже тонким шаром по всій площі процесора


Можна використовувати лопатку, яка постачається в комплекті з деякими термопастами, просто гумові рукавички або ще щось. Найпростіше, за практикою, взяти непотрібну пластикову картку. Паста має бути розподілена рівномірно та дуже тонким шаром. 
Загалом на цьому процес нанесення термопасти закінчується. Залишилося акуратно (і бажано з першого разу) встановити систему охолодження на місце та підключити кулер до живлення.


Відразу після увімкнення комп'ютера найкраще зайти в BIOS і подивитися на температуру процесора. У режимі простою вона повинна становити близько 40 градусів за Цельсієм.

178
0
05.07.2022
Коментарі
Залишити коментар