text_header2
0 товаров
0грн

Як дізнатися частоту оперативної пам'яті

Як дізнатися частоту оперативної пам'яті
716
0
30.11.2021

Якщо вам потрібно подивитися активну частоту встановленої оперативної пам'яті, а також підтримувані модулями частоти на комп'ютері або ноутбуці в Windows 10, 8.1 або Windows 7, зробити це можна різними способами: як вбудованими засобами системи, так і за допомогою сторонніх програм, які дозволяють дізнатися більш детальну інформацію про RAM.


Як подивитися частоту пам'яті у Windows


У Windows передбачено кілька методів, що дозволяють визначити, на якій частоті працює оперативна пам'ять. Якщо ви користувач Windows 10, найпростіший спосіб - диспетчер завдань: відкрийте його (можна використовувати меню з правого кліку на кнопці Пуск), перейдіть на вкладку "Продуктивність" і виберіть пункт "Пам'ять".
На вказаній вкладці, крім іншої інформації, ви побачите пункт «Швидкість», де і відображатиметься частота МГц.


Додатково, як у Windows 10, так і в попередніх версіях системи, ви можете подивитися частоти модулів пам'яті в командному рядку або PowerShell, команди будуть наступними (параметри в командах можуть змінюватись, залежно від того, які відомості потрібно отримати):  1. В CMD — wmic MEMORYCHIP get BankLabel, Capacity, DeviceLocator, MemoryType, TypeDetail, Speed
  1. В PowerShell — Get-WmiObject win32_physicalmemory | Format-Table Manufacturer,Banklabel,Configuredclockspeed,Devicelocator,Capacity -autosize
Примітка: на випадок, якщо у вас є лише фізичний доступ до модулів оперативної пам'яті, а операційна система не встановлена - ви можете пошукати технічні характеристики модуля RAM за його моделлю (зазвичай присутній на маркуванні) в Інтернеті або, якщо планки встановлені на комп'ютері, подивитися , чи доступні відомості про частоту у БІОС/UEFI.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Поточна частота та підтримувані частоти в CPU-Z


Найчастіше, при необхідності максимально швидко ознайомитися з характеристиками RAM, у тому числі дізнатися частоту пам'яті, використовують просту безкоштовну утиліту CPU-Z і це справді чудовий вибір:


  1. Завантажте CPU-Z з офіційного сайту https://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html і запустіть програму в потрібній версії - 64-біт або 32-біт.
  2. У програмі на вкладці Memory ви побачите поточну активну конфігурацію пам'яті. Верхнє поле – DRAM Frequency – це і є частота модуля пам'яті для одного каналу. У випадку, якщо в полі Channel вказано «Dual», пам'ять працює у двоканальному режимі та частоту DRAM Frequency ми множимо на два.
  1. Вкладка SPD дозволяє отримати детальну інформацію про кожен встановлений модуль оперативної пам'яті, включаючи частоти і таймінги, що підтримуються ним, виробника, напруга, ранг та інші параметри.


AIDA64


AIDA64 - більш серйозне ПЗ для аналізу апаратної конфігурації комп'ютера, не безкоштовне, але навіть пробна версія дозволяє отримати потрібні відомості:


  1. Завантажте AIDA64 з офіційного сайту https://www.aida64.com/downloads
  2. Після запуску програми отримати інформацію про частоти, що підтримуються, ви можете в розділі «Системна плата» — «SPD».
  1. Відомості про поточну частоту доступні в кількох розділах, наприклад, "Комп'ютер" - "Розгін". Але на мій погляд, зручніше заглянути в меню "Сервіс" - "AIDA64 CPUID", де в полях Memory Type і Memory Clock ми побачимо номінальну та фактичну частоту пам'яті (у другому полі - для одного каналу).
  1. Додатково, в меню "Сервіс" - "Тест кешу і пам'яті" ви можете не тільки побачити ті самі частоти, але й протестувати швидкість роботи RAM, один з важливих пунктів тут - Latency (менше - краще).


Якщо запропоновані варіанти вам з якоїсь причини не підійшли, пам'ятайте, що будь-яка програма для визначення характеристик комп'ютера дозволяє подивитися навіть частоту ОЗУ, різниця зазвичай лише в деталізації і доступних відомостях.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

716
0
30.11.2021
Коментарі
Залишити коментар