text_header2
0 товаров
0грн

Google Chrome навантажує процесор

Google Chrome навантажує процесор
725
0
21.11.2019

Багато користувачів помічають, що Chrome вантажить процесор, що виражається у великому відсотку навантаження CPU (ЦП), іноді на всі 100 відсотків, в диспетчері завдань, шумі вентиляторів, гальмах в роботі системи. Зазвичай, в цьому звинувачують сам браузер, але частіше справа не в браузері як такому.


У цій інструкції докладно про те, як розібратися, чому Chrome вантажить процесор в Windows 10, 8.1 або Windows 7 і що робити, щоб це виправити.


Причини того, що Chrome вантажить процесор на 100 відсотків


Якщо в диспетчері завдань Windows ви бачите, що процес chrome.exe на 100% або просто значно навантажує процесор (а часто і пам'ять), причинами цього може бути як звичайна робота браузера в задачах, де потрібна підвищена продуктивність, так і небажані дії розширень, сайтів, а іноді - проблеми з роботою того чи іншого ПО.


Причини того, що Chrome вантажить процесор на 100 відсотків


Серед причин, що викликають високе навантаження на CPU з боку браузера Google Chrome, можна виділити наступні основні:

 • Небажані розширення браузера - причому часто користувач впевнений, що це корисні і потрібні розширення (може бути і так) і скачав він їх з офіційного сайту розробника (але, звичайно, не з магазину розширень Chrome, так як туди їх не допустили).
 • Ресурсоємні процеси на відкритому сайті - іноді необхідні, іноді - потенційно небажані, буде розібрано далі.
 • Конфлікти з встановленим на комп'ютері ПО, драйверами.
Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

У деяких випадках причиною можуть виявитися і додаткові фактори, такі як шкідливі програми на комп'ютері, збої в самій ОС та інше.


Виправлення проблеми з високим навантаженням на процесор chrome.exe


Перш за все, якщо ви зіткнулися з тим, що Chrome вантажить процесор, рекомендую виконати наступні кроки:


 1. Відкрийте диспетчер задач в самому Google Chrome - це можна зробити в Меню (три точки справа вгорі) - Додаткові інструменти - Диспетчер завдань. Також ви можете просто натиснути клавіші Shift+Esc.
 2. Уважно вивчіть, що саме викликає навантаження на процесор у власному диспетчері завдань Chrome (і не дивуйтеся, якщо в стовпці ЦПУ ви бачите числа понад 100): тут будуть відображатися і розширення, і відкриті вкладки і те, що ці вкладки додатково «відкривають »всередині себе (субфрейми). Зверніть увагу на стовпець «Ідентифікатор процесу» - за допомогою цього ідентифікатора ви можете знайти процес в диспетчері завдань Windows (він буде відображатися в стовпці «ВД процесу»).


  Виправлення проблеми з високим навантаженням на процесор chrome


  Що саме можна побачити в диспетчері завдань Google Chrome і що слід зробити, в залежності від отриманої інформації:

  • Якщо ви бачите, що навантаження на процесор викликана розширеннями (відображаються в нижній частині списку), прийшов час позбутися від них. Зробити це можна в меню Chrome - Додаткові інструменти - Розширення. Враховуйте, що і корисні для ваших завдань розширення цілком можуть шкодити з точки зору навантаження (наприклад, якщо вони займаються Майнінг або іншими непотрібними вам завданнями в фоновому режимі). А часто небажані розширення маскуються під іменами тих, які всім відомі і популярні.


   Що можна побачити в диспетчері завдань Google Chrom


   • Те ж саме відноситься і до додатків Chrome, які в диспетчері завдань будуть відображатися як «Додаток». Видаляються в тому ж пункті меню (в «Розширеннях»).


   ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


   • Якщо ви бачите, що навантаження на процесор викликає якийсь сайт або субфрейми на цьому сайті, ситуація може бути в тому, що на ньому дійсно відбувається щось ресурсномістке і все в порядку (наприклад, браузерна гра). А іноді на сайті можуть виконуватися небажані для вас скрипти, які і викликають навантаження на процесор. У деяких випадках - це поєднання і того й іншого, частий приклад: сайти для безкоштовного перегляду фільмів онлайн, які не тільки показують рекламу, а й виконують Майнінг, поки ви дивитеся відео, що в підсумку призводить до того, що процесор навантажений на 100% , а кулери гудуть так, немов ви граєте в важку гру. Що робити? - вирішувати, чи варто користуватися цим сайтом. Якщо дуже потрібно, спробувати використовувати блокувальники скриптів на сайті.


   Описане вище - порівняно прості випадки. Складніше, коли навантаження відбувається з боку завдань «Браузер», «Процес GPU» і «Утиліта Network Service». У цій ситуації рекомендую наступний шлях діагностики. Не закриваючи диспетчер задач Chrome, але закривши всі вкладки:


   1. Вимкніть будь-які сторонні антивіруси, фаєрволи, VPN і проксі. Якщо це не вплинуло на навантаження, переходимо до наступного кроку.
   2. Вимкніть (не видаляйте) все без винятку розширення Chrome, навіть те, що потрібне, навіть офіційне від Google. Якщо спрацювало - включаємо по одному, шукаємо те, що навантажує процесор.
   3. Спробуйте оновити драйвери на мережеву карту і відеокарту, якщо давно цього не робили. Оновити - не означає натиснути "Оновити" в диспетчері пристроїв (з великою ймовірністю ви отримаєте повідомлення, що драйвер не потребує оновлення). Правильний шлях - завантажити нові драйвери з офіційного сайту і встановити вручну.
   4. Перевірте ваш комп'ютер на наявність шкідливих програм за допомогою спеціального ПО, рекомендую AdwCleaner, докладніше: Кращі засоби видалення шкідливих програм.

    

   725
   0
   21.11.2019
   Коментарі
   Залишити коментар