text_header2
0 товаров
0грн

Що означає повідомлення "диск захищений від запису" для флешки

Що означає повідомлення "диск захищений від запису" для флешки
3969
0
28.11.2019

Інколи при діях з USB флешкою або SD картою пам'яті Windows повідомляє про помилку «Диск призначений лише для читання. Зніміть захист або скористайтеся іншим диском »(The disk is write-protected). У цьому керівництві розкажемо, як зняти захист з флешки або карти пам'яті і звідки ж береться помилка.


Варто зазначити, що в різних випадках повідомлення про те, що диск захищений від запису може з'являтися з різних причин - часто по налаштуваннями Windows, але іноді - через зіпсовану флешку.


Зняття захисту з флешки в Windows 10, 8.1 або Windows 7.


Примітки: бувають USB флешки, на яких є фізичний перемикач захисту від запису, зазвичай підписаний Lock або із зображенням замку (перевірте і пересуньте, а ще він іноді ламається і не перемикається назад).


USB флешки


Якщо під флешкою, захищеної від записи мається на увазі SD карта пам'яті або карта MicroSD, що підключається через перехідник на формат SD, зверніть увагу на два аспекти:

  • Карти пам'яті SD і перехідники з MicroSD на SD мають збоку невеликий перемикач: одне з його положень - захист від запису, друге - запис дозволена.
  • Нерідко цей перемикач ламається, в результаті ми можемо отримати постійний захист від запису, незалежно від положення «важеля». Це легко вирішується заміною адаптера, якщо справа в ньому і складніше у випадку з повноформатної картою пам'яті SD.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Прибираємо захист від запису з USB в редакторі реєстру Windows


Диск захищений від запису


Для першого способу виправити помилку потрібен редактор реєстру:

  1. Для його запуску ви можете натиснути клавіші Windows + R на клавіатурі і ввести regedit, після чого натиснути Enter.
  2. У лівій частині редактора реєстру ви побачите структуру розділів редактора реєстру, знайдіть розділ HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlStorageDevicePolicies

Врахуйте, що цього пункту може і не бути, тоді читаємо далі

  1. Якщо цей розділ присутній, то виберіть його і подивіться в правій частині редактора реєстру, чи є там параметр з ім'ям WriteProtect і значенням 1 (саме це значення може викликати помилку Диск призначений лише для читання). Якщо він є, то клікніть по ньому двічі і в поле «Значення» введіть 0 (нуль). Після чого збережіть зміни, закрийте редактор реєстру, витягніть флешку і перезавантажте комп'ютер. Перевірте, чи була виправлена помилка.


WriteProtect. Редактор реєстра


  1. Якщо такого розділу немає, то клікніть правою кнопкою миші по розділу, що знаходиться на рівень вище (Control) і виберіть «Створити розділ». Назвіть його StorageDevicePolicies і виберіть його.


Створення розділу


  1. Потім клікніть правою кнопкою миші в порожній області справа і виберіть пункт «Параметр DWORD32» (навіть для x64 Windows). Назвіть його WriteProtect і залиште значення рівним 0. Також, як і в попередньому випадку, закрийте редактор реєстру, витягніть USB накопичувач і перезавантажте комп'ютер. Після чого можна перевірити, чи збереглася помилка.
Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Додатково, перевірте 2 розділу реєстру

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoftWindowsRemovableStorageDevices

HKEY_CURRENT_USERSOFTWAREPoliciesMicrosoftWindowsRemovableStorageDevices


За замовчуванням такий розділ відсутній в реєстрі (і, якщо у вас його немає - значить справа не в ньому). При наявності розділу RemovableStorageDevices, зверніть увагу на вкладений підрозділ і містяться в ньому Deny_Write, Deny_Read, Denya_Execute, при значенні цих параметрів рівному 1, вони забороняють запис, читання і виконання зі знімних накопичувачів.


розділ RemovableStorageDevices


Видаліть такі параметри - це повинно зняти захист від запису. Перезапустіть комп'ютер (може виявитися достатнім відключити і заново підключити флешку): проблема з захистом флешки від запису повинна бути вирішена.


Як прибрати захист від запису в командному рядку


Ще один спосіб, який може допомогти прибрати помилку USB диска, який раптом показує помилку при записі - зняти захист в командному рядку.


По-перше, запустіть командний рядок від імені адміністратора (В Windows 10 це найпростіше зробити через пошук в панелі завдань, в Windows 8.1 - використовуючи меню правого кліка по кнопці Пуск, в Windows 7 - через правий клік по командному рядку в меню Пуск).


По-друге, у командному рядку введіть diskpart і натисніть Enter. Потім введіть команду list disk і в списку дисків знайдіть свою флешку, вам буде потрібно її номер. Введіть по порядку наступні команди, натискаючи Enter після кожної:

  1. select disk N (де N номер флешки з попереднього кроку)
  2. attributes disk clear readonly
  3. exit


Закрийте командний рядок, вимкніть і заново підключіть флешку, потім спробуйте зробити будь-які дії з флешкою, наприклад, відформатувати її або записати будь-яку інформацію, щоб перевірити, чи зникла помилка.


Диск призначений лише для читання - рішення для флешок Transcend, Kingston, Silicon Power та інших


Багато виробників USB накопичувачів випускають власні утиліти для виправлення помилок з флешками і картами пам'яті. Часто вони спрацьовують і в розглянутому нами випадку, дозволяючи зняти захист. 

 

3969
0
28.11.2019
Коментарі
Залишити коментар