text_header2
0 товаров
0грн

Файл підкачки для Windows 10, 8.1, 7

Файл підкачки для Windows 10, 8.1, 7
1519
0
06.08.2021

В операційних системах Windows для роботи використовується так званий файл підкачки pagefile.sys (прихований і системний, зазвичай знаходиться на диску C), що представляє свого роду «розширення» оперативної пам'яті комп'ютера (інакше - віртуальна пам'ять) і забезпечує роботу програм навіть в тому випадку, коли фізичної пам'яті RAM недостатньо. Windows 10, 8.1 або Windows 7 також намагається перемістити невикористовувані дані з оперативної пам'яті в файл підкачки, причому, за інформацією Microsoft, кожна нова версія робить це краще.


Що буде, якщо відключити файл підкачки


При відключеному файлі підкачки іноді все працює як і раніше. Але при невеликому розмірі оперативної пам'яті (або при використанні вимогливих до ресурсів комп'ютера процесів), ви можете отримати повідомлення з попередженням: «На комп'ютері недостатньо пам'яті. Щоб звільнити пам'ять для нормальної роботи програм, збережіть файли, а потім закрийте або перезапустіть всі відкриті програми» або таке: «Щоб запобігти втраті даних, закрийте програми». Також при відключеному файлові підкачки не зберігаються дампи пам'яті при збої системи.
Але не завжди: поширений варіант, коли програми просто «вилітають» або помилку буває складно пов'язати з відключеним колись файлом віртуальної пам'яті (особливо якщо це було давно). Тому, якщо ви відключили файл підкачки і коли-небудь зіткнетеся з таким, що програми повідомляють про власні помилки (наприклад, помилка виведення в OBS), або не запускаються (Premiere Pro), вибивають чорний екран (Photoshop), рекомендується спробувати знову увімкнути його.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури


За замовчуванням, Windows 10, 8.1 і Windows 7 автоматично визначає розмір файлу підкачки відповідно до потреб системи і особливостей роботи. В ряді випадків зміна файлу підкачки вручну може допомогти оптимізувати роботу системи, іноді може бути доцільно взагалі відключити його, а в деяких інших ситуаціях найкраще - нічого не змінювати і залишити автоматичне визначення розміру файлу підкачки. У цьому керівництві - про те, як збільшити, зменшити або відключити файл підкачки і видалити файл pagefile.sys з диска, а також про те, які існують рекомендації про правильне налаштування файлу підкачки, в залежності від того, як ви використовуєте комп'ютер і його характеристик.


Файл підкачки Windows 10


Крім файлу підкачки pagefile.sys, який був і в попередніх версіях ОС, в Windows 10 є новий прихований системний файл swapfile.sys так само знаходиться в корені системного розділу диска і, по суті, теж представляє собою своєрідний файл підкачки, який використовується не для звичайних, а для «Універсальних додатків» UWP.Новий файл підкачки swapfile.sys потрібен був в зв'язку з тим, що для універсальних програм змінилися способи роботи з пам'яттю і, на відміну від звичайних програм, які використовують файл підкачки як звичайну оперативну пам'ять, файл swapfile.sys використовується як файл, який зберігає «повне» стан окремих додатків, свого роду файл глибокого сну конкретних програм, з якого вони можуть в короткий час можуть продовжувати роботу при зверненні. Передбачаючи питання про те, як видалити swapfile.sys: його наявність залежить від того, чи включений звичайний файл підкачки (віртуальна пам'ять), тобто видаляється він тим же способом, що і pagefile.sys, вони взаємопов'язані.


Як збільшити, зменшити або відключити файл підкачки в Windows 10


А тепер про налаштування файлу підкачки в Windows 10 і про те, яким чином його можна збільшити (хоча тут, мабуть, краще просто поставити рекомендовані параметри системи), зменшити, якщо ви вважаєте, що у вас достатньо оперативної пам'яті на комп'ютері або ноутбуці, або повністю відключити, звільнивши тим самим місце на жорсткому диску.


 1. Для того, щоб зайти в налаштування файлу підкачки Windows 10, ви можете просто почати набирати слово «продуктивність» в поле пошуку, після чого вибрати пункт «Налаштування уявлення і продуктивності системи». Другий варіант потрапити в потрібне вікно - натиснути клавіші Win + R на клавіатурі, ввести sysdm.cpl і натиснути Enter, потім на вкладці «Додатково» в розділі «Швидкодія» натисніть кнопку «Параметри».
 1. У вікні виберіть вкладку «Додатково», а в розділі «Віртуальна пам'ять» натисніть кнопку «Змінити» для настройки віртуальної пам'яті. 1. За замовчуванням в параметрах буде встановлено «Автоматично вибирати обсяг файлу підкачки» і на сьогодні, мабуть, це і є найвірніша рекомендація для більшості користувачів. 1. Для того, щоб збільшити або зменшити, тобто задати вручну розмір файлу підкачки, зніміть позначку з автоматичного визначення розміру, відзначте пункт «Вказати розмір» і задайте потрібні розміри і натисніть кнопку «Задати». Після цього застосуєте настройки. Зміни вступають в силу після перезавантаження Windows 10. 1. Для того, щоб відключити файл підкачки і видалити файл pagefile.sys з диска C, виберіть пункт «Без файлу підкачки», а потім натисніть кнопку «Задати» праворуч і дайте стверднy  відповідь на повідомлення та натисніть Ок.


 


 1. Файл підкачки з жорсткого диска або SSD зникає не відразу, а після перезавантаження комп'ютера, видалити його вручну до цього моменту не вийде: ви будете бачити повідомлення про те, що він використовується. 


Налаштування файлу підкачки Windows 7 і 8.1


Перш ніж розповідати про те, який розмір файлу підкачки оптимальний для різних сценаріїв, погляньте, як ви можете змінювати цей розмір або відключити використання віртуальної пам'яті Windows.Для налаштування параметрів файлу підкачки, зайдіть в «Властивості комп'ютера» (правий клік по значку «Мій комп'ютер» - властивості »), після чого в списку ліворуч виберіть« Захист системи ». Більш швидкий спосіб зробити те ж саме - натиснути клавіші Win + R на клавіатурі і ввести команду sysdm.cpl (підійде для Windows 7 і 8).У діалоговому вікні відкрийте вкладку «Додатково», а потім клацніть на кнопці «Параметри» в розділі «Швидкодія» і теж виберіть вкладку «Додатково». Натисніть кнопку «Змінити» в розділі «Віртуальна пам'ять».
Якраз тут ви можете налаштувати необхідні параметри віртуальної пам'яті:

 • Відключити віртуальну пам'ять (файл підкачки)
 • Зменшити або збільшити файл підкачки WindowsПравильне налаштування файлу підкачки


Є безліч різних рекомендацій про те, як правильно налаштувати файл підкачки в Windows від людей з самим різним рівнем компетенції:


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Наприклад, один з розробників Microsoft Sysinternals рекомендує встановлювати мінімальний розмір файлу підкачки, що дорівнює різниці між максимальним обсягом використовуваної пам'яті при піковому навантаженні і фізичним обсягом RAM. А в якості максимального розміру - це ж число, помножене в два рази.


Ще одна часта рекомендація, не позбавлена ​​підстав - використовувати однаковий мінімальний (вихідний) і максимальний розмір файлу підкачки, щоб уникнути фрагментації цього файлу і, як наслідок, зниження продуктивності. Це не актуально для SSD, але може бути цілком осмисленим для HDD.


Ну і варіант настройки, який доводиться зустрічати частіше за інших - відключити файл підкачки Windows, якщо на комп'ютері є достатній обсяг оперативної пам'яті.

Більшості користувачів не варто цього робити, бо у випадку виникнення проблем при запуску програм та ігор, можна і не згадати, що ці проблеми можуть бути викликані відключенням файлу підкачки. Однак, якщо у вас на комп'ютері строго обмежений набір ПЗ, який ви завжди використовуєте, і ці програми прекрасно працюють без файлу підкачки, дана оптимізація теж має право на життя.


Перенесення файлу підкачки на інший диск


Один з варіантів настройки файлу підкачки, який в ряді випадків може виявитися корисним для продуктивності системи - перенесення його на окремий жорсткий диск або SSD. При цьому мається на увазі саме окремий фізичний диск, а не розділ на диску (в разі логічного розділу перенесення файлу підкачки, навпаки, може привести до падіння продуктивності).


Як перенести файл підкачки на інший диск в Windows 10, 8 і Windows 7:


 1. В налаштуваннях файлу підкачки (віртуальної пам'яті) Windows відключіть файл підкачки для диска, на якому він знаходиться (вибрати пункт «Без файлу підкачки» і натиснути «Поставити».
 2. Для другого диска, на який ми переносимо файл підкачки, задайте розмір або встановіть його за вибором системи і так само натисніть «Поставити».
 3. Натисніть Ок і перезавантажте комп'ютер.


Однак, якщо ви хочете перенести файл підкачки з SSD на HDD з метою продовжити термін життя твердотільного накопичувача - можливо, цього робити і не варто, якщо тільки у вас не старий SSD з малою ємністю. В результаті ви втратите в продуктивності, а збільшення терміну служби може виявитися дуже несуттєвим.


Якщо ви не впевнені, в тому, скільки оперативної пам'яті вам потрібно і який розмір файлу підкачки буде правильним у вашій ситуації, існує наступний підхід до визначення його розміру, не ручаюсь за його істинність і застосовність для кожного користувача:


 • Запустіть на комп'ютері всі ті програми, які, в теорії, ви можете запустити одночасно - офіс і скайп, відкрийте десяток вкладок YouTube в браузері, запустіть гру (використовуйте ваш сценарій роботи).
 • Відкрийте диспетчер задач Windows, поки все це запущено і на вкладці швидкодії подивіться, який розмір оперативної пам'яті задіяний.
 • Збільште це число на 50-100% (точного числа не дам, але рекомендував би 100) і порівняйте з розміром фізичної оперативної пам'яті комп'ютера.
 • Тобто, наприклад, на ПК 8 Гб пам'яті, використовується 6 Гб, збільшуємо в два рази (100%), виходить 12 Гб. Віднімаємо 8, ставимо розмір файлу підкачки 4 Гб і можна бути відносно спокійним за те, що проблем з віртуальною пам'яттю не виникне навіть при критичних варіантах роботи.Варто залишити розмір файлу підкачки автоматично визначним системою і, якщо є можливість - саме на SSD, за умови, що вам потрібна висока продуктивність. При використанні даного варіанту, ви, швидше за все, не зіштовхнетеся з ситуацією, коли програма не запуститься через нестачу пам'яті, але при цьому варіант повного відключення файлу підкачки (що не рекомендовано для більшості випадків) теоретично може позитивно вплинути на продуктивність системи в деяких випадках.

1519
0
06.08.2021
Коментарі
Залишити коментар