text_header2
0 товаров
0грн

eMMC або SSD - що краще для ноутбука

eMMC або SSD - що краще для ноутбука
257
0
25.08.2022

При виборі ноутбука, особливо при обмеженому бюджеті на його покупку, ви можете стикнутися з тим, що деякі з них оснащені накопичувачем eMMC, інші - SSD. Звідси питання: який варіант кращий і чим вони відрізняються.


У цій статті для користувачів-початківців детально про те, що таке eMMC і в чому відмінності від SSD, а також порівняння двох типів накопичувачів за критичними для вибору параметрами.


Що таке eMMC-накопичувач


Абревіатура eMMC означає Embedded Multimedia Memory Card або "вбудована мультимедійна картка пам'яті" (MMC - тип карт пам'яті, що передував SD). По суті це чіп Flash-пам'яті NAND, розпаяний на материнській платі ноутбука.


Аналогічна пам'ять використовується в смартфонах і планшетах і по суті це чіп пам'яті, схожий на той, який використовується в картах пам'яті або флешках, але «вбудований» на платі пристрою: вбудована карта MMC. Докладніше особливості eMMC порівняно з SSD будуть розглянуті нижче.
Накопичувачі eMMC зазвичай використовуються в недорогих ноутбуках, майже у всіх планшетах, а їх обсяги зазвичай менше, ніж об'єм SSD.


Що краще - eMMC або SSD


Загалом, при рівному обсязі SSD майже завжди буде краще. Серед переваг eMMC зазвичай вказуються їхня вартість та енергоспоживання, проте тут не все однозначно. Пропоную порівняти eMMC та SSD за основними характеристиками.


Швидкість


eMMC не можуть забезпечити ту ж швидкість роботи, яку ви можете зустріти для SSD, навіть при підключенні останніх за інтерфейсом SATA.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Причини: напівдуплексний режим роботи, лише один чіп пам'яті у випадку eMMC (на SSD відразу кілька чіпів пам'яті працюють паралельно), що веде до великих затримок. Потенційна швидкість передачі даних для eMMC - до 400 Мб/с, але фактично для послідовних операцій читання-запису звичайні числа в районі 200-300/70-120 Мб/с відповідно. Ці числа краще, ніж у повільних 2.5-дюймових HDD, що використовуються в ноутбуках, але відстають від традиційних SSD.


Цифри можуть змінюватися, частіше — на гірше: eMMC накопичувачі можуть відрізнятися за своїми характеристиками і, на відміну від SSD, ці характеристики не завжди легко знайти.
Надійність


Об'єктивних тестів, де порівнювалася б надійність накопичувачів eMMC і SSD мені знайти не вдалося (і не забуваємо, що існують різні типи NAND-пам'яті , що також впливають на цей показник), але більшість відгуків та логіка говорять на користь кращої надійності звичайних SSD. Втім, і для більшості eMMC, для яких вдається знайти термін служби, він зазвичай заявлений близько 5 років.


Основна причина та сама: лише один чіп пам'яті у випадку eMMC. І, незважаючи на наявність функцій вирівнювання зношування та інших технологій продовження терміну служби для eMMC накопичувачів, у SSD ті ж технології реалізуються більш «відповідально» (і оновлюються в нових прошивках, що рідко трапляється для eMMC).


Ще один фактор, який я не можу підтвердити або спростувати (але за ним також можна простежити логіку): зустрічається інформація, що при використанні одним і тим же виробником тих самих чіпів пам'яті для eMMC і SSD, для перших використовують чіпи з менш якісно виготовлених партій.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

У частині надійності зверніть на ще один важливий момент: термін служби Flash-накопичувачів за інших рівних (час використання, обсяг записаних даних) залежить від їх обсягу. Тобто 256 Гб eMMC із пам'яттю MLC може прослужити довше, ніж SSD на 64 Гб.


Інші фактори


Інші нюанси eMMC, на які можна звернути увагу:


 • Накопичувач eMMC на ноутбуці ми не можемо замінити. Точніше це можливо, але лише фахівцем за умови обладнаної майстерні. Для SSD заміна зазвичай не проблема.
 • Дійсно, eMMC споживає менше енергії. Це логічно, адже ми маємо лише один чіп пам'яті. Але тести вимірюють споживання за одиницю часу: не виключаю, що картина може змінитися, якщо порівнювати витрачену енергію на рівний обсяг записаних даних (які на eMMC записуватимуться довше).
 • Не всі eMMC однакові за швидкістю та надійністю і часто ми заздалегідь не можемо визначити, наскільки якісний накопичувач встановлений на ноутбуці, а інформацію знайти буває важко.


  Чи варто купувати ноутбук із eMMC накопичувачем?


  Зазвичай, питання про накопичувачі eMMC виникає при підборі ноутбука з дуже обмеженим бюджетом. У цих умовах, при покупці в межах 300-400 доларів, уникати eMMC, на мій погляд, не варто, оскільки варіантів у нас небагато:


  • HDD - можна, але повільно, галасливо, енерговитратно.
  • SSD - якщо вдасться вкластися в бюджет, швидше за все виявиться менше за обсягом ніж eMMC або постраждають інші характеристики ноутбука, які можуть бути не менш важливими.


   Єдине, від чого хочу застерегти: покупка ноутбука (на якому планується працювати в сучасних версіях Windows) з накопичувачем об'ємом менше 128 Гб - такі ще зустрічаються і робота з ними найімовірніше буде проблемною. Виняток для найдешевших ноутбуків вартістю близько 200 доларів: тут вибирати не доводиться.

   257
   0
   25.08.2022
   Коментарі
   Залишити коментар