text_header2
0 товаров
0грн

DNS-сервер не відповідає

DNS-сервер не відповідає
1220
0
28.01.2022

Одна з найпоширеніших проблем з роботою Інтернету в Windows 10, 8.1 і Windows 7 - повідомлення про те, що мережа без доступу до Інтернету, а при запуску діагностики неполадок - або "DNS сервер не відповідає", "Параметри комп'ютера налаштовані правильно, але пристрій або ресурс DNS-сервер не відповідає» або Windows не вдається зв'язатися з пристроєм або ресурсом (основний DNS-сервер)».


У цій інструкції докладно про те, що можна зробити у випадку, якщо ви зіткнулися, що у списку виявлених проблем при діагностиці неполадок Інтернет-підключення повідомляється, що DNS-сервер не відповідає.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Прості способи виправити проблему DNS-сервер не відповідає у Windows 10, 8.1 та Windows 7


Насамперед про кілька найпростіших підходів, які можуть допомогти швидко вирішити проблему «DNS-сервер не відповідає» і якими не слід нехтувати:


  1. Перезавантажте ваш Wi-Fi роутер — вимкніть його з розетки, зачекайте півхвилини, знову увімкніть, зачекайте на завантаження і знову підключіться до Інтернету.
  2. Перезавантажте комп'ютер. Причому для Windows 10 та 8.1 використовуйте саме пункт «Перезавантаження», а не завершення роботи з подальшим включенням, це може відігравати роль.
  3. Спробуйте відключити ваш антивірус (якщо встановлювався сторонній) або файрволл і перевірити, чи це змінить ситуацію.


Пам'ятайте, що проблема може бути з боку вашого Інтернет-провайдера: зрідка у них таке трапляється і зазвичай ними виправляється протягом якогось періоду часу.


Якщо всі ваші пристрої підключені через один Wi-Fi роутер і на всіх одночасно зник Інтернет - це зайвий аргумент на користь того, що проблема саме у провайдера (але, зрідка, і з параметрами Wi-Fi роутера).


Зміна або вказівка сервера DNS


DNS-сервер служить для того, щоб ваш браузер міг перетворювати адреси сайтів на їх IP-адреси. Якщо зв'язатися з DNS-сервером не вдається, браузер може не відкривати деякі сайти. Відбуватися це може з різних причин: іноді проблеми на стороні вашого провайдера, іноді щось не так з параметрами мережі на комп'ютері.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Якщо попередні підходи не повернули працездатність мережі, спробуйте вручну встановити DNS-сервер Інтернет-підключення, а якщо він вже заданий — навпаки, встановити автоматичне отримання параметрів.


Як це зробити:


  1. Натисніть клавіші Win+R на клавіатурі (Win – це клавіша з емблемою Windows), введіть ncpa.cpl та натисніть Enter.
  2. У списку мережевих підключень натисніть правою кнопкою миші по тому підключенню, яке у вас використовується для доступу в Інтернет і виберіть пункт «Властивості» в контекстному меню.
  1. У списку компонентів підключення виберіть IP версії 4 (TCP/IPv4) або Протокол Інтернету версії 4 і натисніть кнопку Властивості.
  1. Зверніть увагу на пункт, вибраний на вкладці «Загальні», що стосується DNS-серверів. Якщо там вказано «Отримати адресу DNS-сервера автоматично», спробуйте встановити «Використовувати наступні адреси DNS-серверів» та вказати 8.8.8.8 та 8.8.4.4 відповідно, застосувати установки, почекати деякий час та перевірити, чи запрацював Інтернет.
  1. Якщо адреси DNS-серверів вже вказані, спробуйте ввімкнути опцію «Отримати адресу DNS-сервера автоматично», зберегти параметри та перевірити, чи це вирішило проблему.

У більшості випадків, описаних кроків виявляється достатньо для виправлення ситуацій, коли вбудована діагностика проблем мережі повідомляє про проблеми з DNS-сервером на кшталт «Windows не вдається зв'язатися з пристроєм або ресурсом».


Додаткові методи вирішення


Зазвичай, один із вже запропонованих способів допомагає вирішити проблему та повернути нормальну роботу Інтернету. Якщо у вашому випадку це не допомогло, спробуйте наступне:


  • Якщо на комп'ютері або ноутбуку інстальовано Windows 10, використовуйте вбудовану функцію скидання параметрів мережі.
  • Спробуйте скинути кеш DNS та параметри TCP/IP. 


Перевірте, чи виникає проблема, якщо виконати чисте завантаження Windows. Якщо проблема в цьому випадку відсутня, можна припустити, що провиною є якісь сторонні служби або програми. За наявності можна спробувати використовувати точки відновлення системи на дату, коли Інтернет справно працював.


1220
0
28.01.2022
Коментарі
Залишити коментар