Де зберігаються шпалери на робочий стіл і екрану блокування Windows 10

Де зберігаються шпалери на робочий стіл і екрану блокування Windows 10

Після того, як кілька людей в коментарях до різних статей на сайті написали про те, що роблять скріншоти вподобаних шпалер робочого столу з тих, що доступні в Windows 10 за замовчуванням, а також поскаржилися на те, що не можна зробити скріншот екрану блокування, вирішено було розповісти, де зберігаються фонові зображення за замовчуванням, шпалери екрану блокування і поточні шпалери в Windows 10.

Всі файли фотографій і зображень, що використовуються в якості шпалер Windows 10, завжди можна дістати з відповідних папок на системному диску вашого комп'ютера або ноутбука. Таких папок кілька і саме про те, де їх знайти і піде мова в цій короткій інструкції.

Папка зі шпалерами робочого столу за замовчуванням і з поточними шпалерами робочого столу

У Windows 10 є присутнім відразу кілька різних папок, в яких знаходяться фотографії і зображення, які встановлюються на робочий стіл як шпалери.

Далі - розташування цих папок (шляху, що починаються з вказівки папок на зразок% LocalAppData% досить просто скопіювати і вставити в адресний рядок провідника, щоб потрапити в потрібне розташування):

  • C:\Windows\Web — містить 3 папки з шпалерами. У папках 4k і Wallpapers знаходяться шпалери на робочий стіл.

папки зі шпалерами

  • %AppData%\Microsoft\Windows\Themes\ — в цій папці знаходиться файл з ім'ям TranscodedWallpaper. Файл без розширення, але, якщо його скопіювати куди-небудь і встановити розширення .jpg, ви побачите, що це фото, що є поточними шпалерами робочого столу.

TranscodedWallpaper є поточними шпалерами робочого столу

  • %AppData%\Microsoft\Windows\Themes\CachedFiles — тут можуть розташовуватися (можуть і не бути) кешовані файли шпалер робочого столу.
  • %LocalAppData%\Microsoft\Windows\Themes\RoamedThemeFiles\DesktopBackground — поточні шпалери теми оформлення, синхронізованою з обліковим записом Майкрософт.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Де зберігаються фонові фотографії екрану блокування

Якщо вас цікавлять шпалери (фонові зображення) екрана блокування Windows 10, ви також легко їх можете знайти. Стандартні шпалери, присутні відразу після установки, розташовані в папці C:\Windows\Web\Screen\.

Однак, мало кого цікавлять шпалери за замовчуванням, частіше бувають цікаві ті, що ОС завантажує з Інтернету. Їх ви можете виявити в папці %LocalAppData%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets

шпалери за замовчуванням

Просто скопіюйте та введіть вказаний шлях в адресний рядок провідника, відкриється папка, що містить безліч файлів без розширення. Ви можете скопіювати їх куди-небудь і встановити для цих файлів розширення .jpg, або просто відкрити за допомогою будь-якого графічного редактора або програми для перегляду фото.

У зазначеній папці зазвичай зберігається безліч файлів шпалер, але, одночасно, там є і інші, непотрібні зображення, які не є фонами екрану блокування. Якщо ви хочете додати розширення .jpg відразу для всіх з них і скопіювати в папку «Зображення \ LockScreen», можна створити і використовувати наступний bat файл (див. Як створити bat-файл):

cd /D %userprofile%\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets

mkdir "%userprofile%\Pictures\LockScreen\" 1>nul 2>&1

copy * "%userprofile%\Pictures\LockScreen\*.jpg"

ІТ-аудит для Вашої компанії

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури