text_header2
0 товаров
0грн

Будильник на комп'ютері і ноутбуку Windows 10

Будильник на комп'ютері і ноутбуку Windows 10
1550
0
21.11.2019

Якщо для тих чи інших завдань вам потрібно поставити будильник на комп'ютері або ноутбуці з Windows 10, зробити це можна як за допомогою вбудованих засобів системи, так і за допомогою сторонніх програм-будильників. При цьому можливо і автоматичне пробудження з режиму сну або глибокого сну.


У цій інструкції докладно про вбудовані засоби Windows 10, які дозволять включити будильник на певний час з виведенням комп'ютера або ноутбука з сну (глибокого сну), а також про сторонні утиліти, призначених для цих завдань. Також може бути корисним: Таймер виключення комп'ютера або ноутбука.


Як поставити будильник Windows 10 за допомогою засобів системи


Для того, щоб встановити будильник за допомогою вбудованих засобів Windows 10 ви можете використовувати стандартний додаток «Будильники і годинник», або використовувати планувальник завдань, вручну налаштувавши завдання на певний час, що включає комп'ютер і відтворює потрібну вам мелодію.


Будильники і годинник


Додаток «Будильники і годинник» в Windows 10 - стандартна програма роботи з годинником, будильниками і таймерами. Знайти його можна в меню «Пуск», а якщо воно там відсутня (наприклад, ви його раніше видалили) - додаток доступний в магазині Windows Store.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Робота з додатком дуже проста:

 1. Відкрийте програму. На більшості ПК і ноутбуків ви побачите повідомлення «Повідомлення з'являються, тільки коли ПК працює в режимі неспання». Це буде означати, що обладнання та драйвери вашого комп'ютера або ноутбука не дозволяють пробудити його з режиму сну або глибокого сну за допомогою цього додатка (але з великою ймовірністю спосіб з планувальником завдань буде працювати). Проте, відключивши сплячий режим і задіявши тільки виключення екрану ви можете використовувати додаток для створення будильників.


  Додаток для створення будильника

 2. У додатку вже є один налаштований будильник - ви можете натиснути по ньому для редагування, або натиснути на кнопку «Плюс» внизу для створення нового будильника.
 3. Встановіть час спрацьовування будильника, бажану назву, як часто він повинен спрацьовувати (кожен день або в певні дні), звук будильника і на скільки він буде відкладатися при натисканні кнопки «Відкласти» під час спрацьовування. Натисніть по кнопці збереження зроблених налаштувань внизу.


  Будильник і години

 4. При спрацьовуванні будильника у встановлений час можна буде закрити будильник в повідомленні або відкласти на встановлений час.


  Будильник

Якщо у вашому випадку будильник повідомляє про те, що буде спрацьовувати тільки в режимі неспання, потрібно відключити сплячий режим (не робіть цього на ноутбуках, які працюють від батареї), для цього треба зайти в Пуск - Параметри - Харчування і сплячий режим - в пункті «Сон »встановіть« Ніколи ». Додатково перевірте параметри сну в Панель управління - Електроживлення - Налаштування схеми електроживлення - Змінити додаткові настройки живлення - Сон (і Гибернация), там повинно бути встановлено «Ніколи».


Будильник за допомогою планувальника завдань


Ви можете налаштувати будильник на певний за допомогою вбудованого планувальника завдань Windows 10. Якщо у вас встановлені оригінальні драйвери управління електроживленням від виробника материнської плати або ноутбука, з великою ймовірністю він зможе виводити ваш комп'ютер з режиму сну або глибокого сну.


Також для настройки будильника буде потрібен будь-який медіа-плеєр для запуску відтворення звуку, в прикладі нижче я використовую VLC, так як він підтримує передачу різних параметрів в командному рядку, а ця можливість нам стане в нагоді:


 1. Натисніть клавіші Win + R на клавіатурі, введіть taskschd.msc і натисніть Enter, відкриється планувальник завдань.
 2. В панелі справа натисніть «Створити завдання».
 3. У вікні, на вкладці «Загальні» задайте ім'я завдання (на ваш розсуд), а потім в поле «При виконанні завдання використовувати наступний обліковий запис користувача» натисніть «Змінити» і введіть СИСТЕМА (великими літерами), натисніть «Ок», також відзначте пункт «Виконувати з найвищими правами». Це ми робимо для того, щоб будильник спрацьовував і на заблокованому комп'ютері без входу в систему.


  Локальний компютер

 4. На вкладці «Тригери» натисніть «Створити» і налаштуйте параметри спрацьовування завдання. Наприклад, щодня, за розкладом, в зазначений час.


  Створення тригера

 5. На вкладці «Дії» натисніть «Створити» і вкажіть, що саме має запускатися. У моєму прикладі на скріншоті запускається плеєр VLC, потім він програє (що вказується в полі «Додати аргументи») файл mp3 з мелодією і автоматично закривається за допомогою інформації, що передається та зазначеної через пробіл після шляху до файлу команди VLC: // quit (якщо не закрити VLC, то він залишиться «висіти» в запущених системних процесах після спрацьовування будильника, при цьому вікно плеєра відображатися не буде).


  Зміна дій

 6. На вкладці «Умови» відзначте пункт «Будити комп'ютер для виконання завдання». Відмітка «Запускати тільки при живленні від електромережі» - на ваш розсуд.


  Створення задачі

 7. Застосуйте зроблені настройки, завдання буде збережено. У будь-який момент за розкладом завдань ви можете відкрити параметри завдання і відредагувати час його спрацьовування на вкладці «Тригери».
 8. Зайдіть в Панель управління (встановіть поле «Перегляд» вгорі праворуч в «Значки») - Електроживлення - Налаштування схеми електроживлення (для активної схеми) - Змінити додаткові настройки живлення. Відкрийте розділ «Сон» і в підрозділі «Дозволити таймери пробудження» переконайтеся, що вони включені.


  електроживлення

Готово: тепер будильник повинен буде спрацювати, навіть якщо комп'ютер переведений в сплячий режим або гібернацію і навіть без входу в систему.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Однак, це не завжди так: функціональність залежить від обладнання управління живленням материнської плати і драйверів - в ідеалі вручну встановити оригінальні драйвери чіпсета, Intel ME і фірмові засоби на зразок ATK Package для ноутбуків ASUS (для інших ноутбуків можуть бути інші набори ПО для функціонування управління електроживленням ACPI).


Зверніть увагу, що пункт «глибокого сну» в Windows 10 в меню завершення роботи за замовчуванням не відображається, щоб його включити: Панель управління - Електроживлення - Дії кнопок харчування - Зміна параметрів, які зараз недоступні - встановити позначку «Режим глибокого сну».


Програми, щоб поставити будильник на Windows 10


У мережі є безліч безкоштовних програм, що дозволяють налаштувати будильник в Windows з можливістю виведення комп'ютера з режиму сну. З простих утиліт російською мовою я можу рекомендувати Free Alarm Clock, доступну на офіційному сайті https://freealarmclocksoftware.com/ru/


Free Alarm Clock

Сама настройка будильника не викличе проблем: всі опції дуже зрозумілі, але для можливості виведення комп'ютера з режиму сну і глибокого сну на увазі наступні положення:


 1. Так само, як і в попередньому випадку ця функціональність залежить від обладнання і драйверів.
 2. Так як програма запускається від імені звичайного користувача (а не від «СИСТЕМА», як завдання в планувальнику завдань), то на екрані блокування вона працювати не буде (хоча і розбудить комп'ютер, якщо вихід з облікового запису не відбувається). Для того, щоб після режиму сну або глибокого сну ви не потрапляли на екран блокування і будильник спрацював, в Windows 10 зайдіть в Параметри (Win + I) - Облікові записи - Варіанти входу і в пункті «Потрібно вхід» встановіть «Ніколи».


  Варіанти входу

Серед інших програм-будильників для Windows можна відзначити:

 • WakeOnStandBy — дуже функціональна, англійською, на моїй системі пробудження не запрацювало навіть після маніпуляцій з параметрами ОС відповідно до довідки ПО, але програмою підтримується. Офіційний сайт: https://dennisbabkin.com/wosb/


  WakeOnStandBy

 • Alarm Clock HD — будильник з магазину додатків Windows Вихід з режиму сну працює, англійською, не найзручніший на мій погляд інтерфейс, але відмінні відгуки.


Alarm Clock HD

1550
0
21.11.2019
Коментарі
Залишити коментар