text_header2
0 товаров
0грн

Безкоштовний офіс для Windows

Безкоштовний офіс для Windows
996
0
22.02.2022

У цій статті не буде інструкцій про те, як завантажити Microsoft Office безкоштовно (хоча можете зробити це на сайті Microsoft - безкоштовну пробну версію). Тема – повністю безкоштовні офісні програми для роботи з документами (у тому числі docx та doc з Word), електронними таблицями (включаючи xlsx) та програми для створення презентацій.


Безкоштовних альтернатив Microsoft Office достатньо. Такі з них, як Open Office або Libre Office багатьом знайомі, але цими двома пакетами вибір не обмежується. У цьому огляді - вибираємо найкращий безкоштовний офіс для Windows, а заразом інформація про деякі інші доступні варіанти роботи з документами. Всі програми тестувалися у Windows 10, повинні працювати у Windows 7 та 8.


LibreOffice та OpenOffice
Два безкоштовні пакети офісних програм LibreOffice та OpenOffice є найвідомішими та найпопулярнішими альтернативами Microsoft Office і використовуються в багатьох організаціях (з метою економії коштів) та простими користувачами.


Причина, через яку обидва продукти присутні в одному розділі огляду - LibreOffice є окремою гілкою розробки OpenOffice, тобто обидва офіси дуже схожі між собою. Передбачаючи питання про те, який з них вибрати - більшість сходяться на думці, що краще LibreOffice, тому що він швидше розвивається і вдосконалюється, виправляються помилки, тоді як розробка Apache OpenOffice ведеться не так упевнено.


Обидва варіанти дозволяють відкривати та зберігати файли Microsoft Office, включаючи документи docx, xlsx та pptx, а також документи форматів Open Document.
До складу пакетів включені засоби для роботи з текстовими документами (аналоги Word), електронними таблицями (аналоги Excel), презентаціями (як PowerPoint) та базами даних (аналог Microsoft Access). Також включені прості засоби для створення малюнків та математичних формул для подальшого використання у документах, підтримка експорту до PDF та імпорту з цього формату.


Майже все, що ви робите в Microsoft Office, ви можете з тим самим успіхом робити в LibreOffice і OpenOffice, якщо ви не використовували будь-яких дуже специфічних функцій і макросів від Microsoft.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше

Мабуть, це найпотужніші офісні програми з доступних безкоштовно. При цьому дані офісні пакети працюють не тільки в Windows, але і в Linux і Mac OS X.


Завантажити програми ви можете з офіційних сайтів


Onlyoffice – безкоштовний набір офісних програм для Windows, MacOS та Linux


Пакет офісних програм Onlyoffice розповсюджується повністю безкоштовно для всіх зазначених платформ і включає аналоги найбільш використовуваних домашніми користувачами програм Microsoft Office: засоби для роботи з документами, електронними таблицями та презентаціями. Крім того, Onlyoffice надає хмарні рішення для організацій, також є програми для мобільних ОС.
Серед переваг Onlyoffice — якісна підтримка форматів docx, xlsx і pptx, порівняно компактний розмір (встановлені додатки займають близько 500 Мб на комп'ютері), простий та «чистий» інтерфейс, а також підтримка плагінів та можливість роботи з онлайн-документами (у тому числі сумісне редагування).


WPS Office


Ще один безкоштовний офіс — WPS Office також включає все необхідне для роботи з документами, електронними таблицями та презентаціями і, судячи з загальнодоступних тестів найкраще підтримує всі функції та особливості форматів Microsoft Office, що дозволяє працювати з документами docx, xlsx та pptx, підготовленими в ньому без жодних проблем.


З недоліків — безкоштовна версія WPS Office робить вивід на друк або PDF файл, додаючи на документ свої водяні знаки, також у безкоштовному варіанті недоступне збереження в зазначених вище форматах Microsoft Office (тільки прості dox, xls і ppt) і використання макросів. В усьому іншому будь-яких обмежень функціональності немає.
Незважаючи на те, що в цілому інтерфейс WPS Office майже повністю повторює Microsoft Office, є й власні особливості, наприклад, підтримка вкладок для документів, що може бути досить зручно.


Також користувача має порадувати широкий набір шаблонів для презентацій, документів, таблиць та графіків, а головне – безпроблемне відкриття документів Word, Excel та PowerPoint. Під час відкриття підтримуються майже всі функції з офісу Microsoft, наприклад об'єкти WordArt.

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

Завантажити WPS Office для Windows можна безкоштовно з офіційного сайту https://www.wps.com/  (також є версії цього офісу для Android, iOS та Linux).


Примітка: після встановлення WPS Office був помічений ще один момент - при запуску програм Microsoft Office, що знаходяться на тому ж комп'ютері, з'являлася помилка про необхідність відновити їх. При цьому подальший запуск відбувався нормально.


SoftMaker FreeOffice


Офісні програми у складі SoftMaker FreeOffice можуть здатися простіше і менш функціональними, ніж перераховані продукти. Однак, для такого компактного продукту набір функцій більш ніж достатній і все, що більшість користувачів можуть задіяти в програмах Office для редагування документів, роботи з таблицями або створення презентацій, є і в SoftMaker FreeOffice (при цьому він доступний як для Windows, так і для операційних систем Linux та Android).
При завантаженні офісу з офіційного сайту, вас попросять ввести ім'я, країну та адресу електронної пошти, на яку потім прийде серійний номер для безкоштовної активації програми (у нас лист чомусь потрапив у спам, тож враховуйте таку можливість).


В іншому все має бути звичним для роботи з іншими офісними комплектами — ті ж аналоги Word, Excel і PowerPoint для створення та редагування відповідних типів документів. Підтримується експорт у PDF та формати Microsoft Office, за винятком docx, xlsx та pptx.


Завантажити SoftMaker FreeOffice ви можете на офіційному сайті http://www.freeoffice.com/en/


Polaris Office


Офісні програми Polaris Office мають інтерфейс дуже схожий на продукти Microsoft та підтримують практично всі функції з нього. При цьому, на відміну від інших перелічених тут «офісів», Polaris за замовчуванням використовує сучасні формати збереження Word, Excel і PowerPoint.
З обмежень безкоштовної версії - відсутність пошуку документів, експорту в PDF і опцій пера. В іншому, програми цілком працездатні та навіть зручні.


Завантажити безкоштовний офіс Polaris можна із офіційного сайту https://www.polarisoffice.com/pc. Також доведеться зареєструватися на їхньому сайті (пункт Sign Up) та при першому запуску використовувати дані для входу. Надалі програми роботи з документами, таблицями та презентаціями можуть працювати і в офлайн-режимі.


Додаткові можливості безкоштовного використання офісних програм


Не варто також забувати про безкоштовні можливості використання онлайн варіантів офісних програм. Наприклад, Microsoft надає онлайн-версії своїх програм Office повністю безкоштовно, є і аналог - Google Docs. 


Якщо ви не пробували або вам незвично використання онлайн-програм без установки на комп'ютер, рекомендую все-таки спробувати - є чимала ймовірність, що ви переконаєтеся в тому, що саме для ваших завдань такий варіант підходить і цілком зручний.


У скарбничку онлайн-офісів - Zoho Docs, офіційний сайт - https://www.zoho.com/docs/ і є безкоштовна версія з деякими обмеженнями колективної роботи над документами.


Отже, якщо вам потрібний безкоштовний та легальний офіс – вибір є. Якщо ж потрібна саме Microsoft Office, рекомендуємо подумати про використання онлайн-версії або придбання ліцензії - останній варіант дуже полегшує життя (наприклад, вам не потрібно шукати сумнівне джерело для встановлення).

996
0
22.02.2022
Коментарі
Залишити коментар