text_header2
0 товаров
0грн

Автозавантаження програм Windows 10

Автозавантаження програм Windows 10
2668
0
26.07.2021

Давайте краще познайомимося з тим, що ж таке автозавантаження в Windows 10 - де може бути прописаний автоматичний запуск програм; як видалити, відключити або навпаки додати програму в автозавантаження; про те, де знаходиться папка автозавантаження в «десятці», а заодно про пару безкоштовних утиліт, що дозволяють більш зручно всім цим керувати. 


Програми в автозавантаженні - це те ПЗ, яке запускається при вході в систему і може служити для самих різних цілей: це антивірус, месенджери, сервіси хмарного зберігання даних - для багатьох з них ви можете бачити значки в області сповіщень справа внизу. Однак, точно так же в автозавантаження можуть додаватися і шкідливі програми. Більш того, навіть надлишок «корисних» елементів, що запускаються автоматично, може призводити до того, що комп'ютер працює повільніше, а вам, можливо, варто видалити з автозавантаження якісь необов'язкові з них.


Увага: в останніх версіях Windows 10 програми, що не були закриті при завершенні роботи, автоматично запускаються при наступному вході в систему і це не автозавантаження. 


Перегляд і відключення програм в автозавантаження в параметрах Windows 10


Один з найпростіших способів переглянути програми в автозавантаженні Windows 10 - використовувати відповідний пункт в Параметрах:


Відкрийте Параметри Windows 10 (клавіші Win + I або через меню Пуск).

Перейдіть в розділ Додатки - Автозавантаження.
Ознайомтеся зі списком програм в автозавантаженні, вимкніть непотрібні.


ІТ-аудит для Вашої компанії Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури дізнатися більше


Якщо ви не знаєте, що можна відключити, а чого краще не відключати, загалом ситуація наступна: навіть відключивши всі елементи, ви не нашкодите системі, але може виявитися, що якісь постійно потрібні програми (месенджери, антивіруси, програми хмарних сховищ) доведеться запускати вручну. У будь-якому випадку, можете сміливо експериментувати.


Автозавантаження в диспетчері задач


Наступне розташування, де можна дізнатися про програми в автозавантаженні Windows 10 - диспетчер задач, який легко запустити через контекстне меню кнопки Пуск, що відкривається по правому кліку. У диспетчері завдань натисніть кнопку «Детальніше» внизу (якщо така там присутня), а потім відкрийте вкладку «Автозавантаження».Ви побачите список програм в автозавантаженні для поточного користувача (в цей список вони додаються з реєстру і з системної папки «Автозавантаження»). Клікнувши по кожній із програм правою кнопкою миші, ви можете відключити або включити її запуск, відкрити розташування виконуваного файлу або, при необхідності, знайти інформацію про цю програму в Інтернеті. Також в колонці «Вплив на запуск» можна оцінити, наскільки зазначена програма впливає на час завантаження системи. Правда тут варто відзначити, що «Висока» не обов'язково означає, що запуск в дійсності гальмує ваш комп'ютер.


Папка автозавантаження в Windows 10


Де знаходиться папка автозавантаження в системі? Знаходиться вона за наступним розташуванням:  % Userprofile% \ AppData \ Roaming \ Microsoft \ Windows \ Start Menu \ Programs \ Startup


Досить ввести вказаний шлях в адресний рядок провідника і натиснути Enter. Ще один простий спосіб відкрити цю папку - натиснути клавіші Win+R і ввести в вікно «Виконати» наступне: shell: startup після чого натисніть Ок, відразу відкриється папка з ярликами програм для автозапуску.Щоб додати програму в автозавантаження, ви можете просто створити ярлик для цієї програми у зазначеній папці. Примітка: за деякими відгуками, це не завжди спрацьовує - в цьому випадку допомагає додавання програма в розділ автозавантаження в реєстрі Windows 10.


Автоматичний запуск програми в реєстрі


Запустіть редактор реєстру, натиснувши клавіші Win + R і ввівши regedit в полі «Виконати». Після цього перейдіть до розділу (папки) HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run

Зламався комп'ютер?

Проведемо експертизу техніки і ПО, оцінимо компетентність ІТ-персоналу, виявимо проблеми та можливі ризики. Ви отримаєте об'єктивну інформацію про роботу вашої технічної служби, перелік заходів щодо оптимізації витрат і концепцію розвитку ІТ-інфраструктури

У правій частині редактора реєстру ви побачите список програм, що запускаються для поточного користувача при вході в систему. Ви можете видалити їх, або додати програму в автозавантаження, натиснувши по порожньому місці в правій частині редактора правою кнопкою миші - створити - строковий параметр. Задайте параметру будь-яке бажане ім'я, після чого двічі клікніть по ньому і вкажіть шлях до виконуваного файлу програми в якості значення.Це не єдиний розділ, програми в автозавантаженні можуть також знаходитися в наступних розділах реєстру Windows 10 (враховуйте, що останні два розділи можуть бути відсутні в вашій системі):


HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run

HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Wow6432Node \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Wow6432Node \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run


Змінювати список можна аналогічним способом.


Планувальник завдань Windows 10


Наступне місце, звідки може запускатися різне ПЗ - планувальник завдань, відкрити який можна, натиснувши на кнопку пошуку в панелі завдань і почавши вводити назву утиліти.


Зверніть увагу на бібліотеку планувальника завдань - в ній знаходяться програми і команди, що автоматично виконуються при певних подіях, в тому числі і при вході в систему. Ви можете вивчити список, видалити будь-які завдання або додати свої.Програми для контролю програм в автозавантаженні


Існує безліч різних безкоштовних програм, що дозволяють переглядати або видаляти програми з автозавантаження, найкраща з них, на наш погляд - Autoruns від Microsoft Sysinternals, доступна на офіційному сайті https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/autoruns


Програма не вимагає установки на комп'ютер і сумісна з усіма останніми версіями ОС, включаючи Windows 10. Після запуску ви отримаєте повний список всього, що запускається системою - програми, служби, бібліотеки, завдання планувальника і багато іншого.
При цьому, для елементів доступні такі функції як (неповний список):


  • Перевірка на віруси за допомогою VirusTotal
  • Відкриття місця розташування програми (Jump to image)
  • Відкриття місця, де програма прописана для автоматичного запуску (пункт Jump to Entry)
  • Пошук інформації про процес в Інтернеті
  • Видалення програми з автозавантаження


Окремо в Autoruns можна переглянути і додаткові елементи, такі як запуск служб, що виконуються при вході в систему завдання, елементи планувальника завдань і відключити їх при необхідності.


Можливо, для початківця користувача програма може здатися складною і не зовсім зрозумілою, але інструмент дійсно потужний, рекомендую. Також управління програмами в автозавантаженні присутнє майже в будь-яких утилітах для очищення і оптимізації системи.

2668
0
26.07.2021
Коментарі
Залишити коментар