Відключення завдання Schedule Scan і автоматичних оновлень

Відключення завдання Schedule Scan і автоматичних оновлень

Комп'ютерне обслуговування досить делікатний момент. Для того, щоб завдання Schedule Scan перестало працювати, а відповідно перестали автоматично перевірятися і завантажувати поновлення Windows 10, можна встановити заборону на читання і виконання програми UsoClient.exe, без чого завдання працювати не буде.

Порядок дій буде наступним (для виконання дій ви повинні бути адміністратором в системі)

  • Запустіть командний рядок від імені адміністратора. Для цього можна почати набирати «Командний рядок» в пошуку на панелі завдань, потім натиснути правою кнопкою миші по знайденому результату і вибрати пункт «Запуск від імені адміністратора»,
  • У командному рядку введіть команду takeown /f c:\windows\system32\usoclient.exe /a та натисніть Enter,
  • Закрийте командний рядок, перейдіть в папку C:\Windows\System32\ та знайдіть там файл usoclient.exe, натисніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт «Властивості»,
  • На вкладці «Безпека» натисніть кнопку «Змінити»,
  • По черзі виберіть кожен пункт у списку «Групи або користувачів» і зніміть для них все позначки в стовпці "Дозволити» нижче",
  • Натисніть Ок і підтвердіть зміну дозволів
  • Перезавантажте комп'ютер.

Після цього оновлення Windows 10 Не будуть встановлюватися (і виявлятися) автоматично. Однак, при бажанні ви можете перевірити наявність оновлень і встановити їх вручну в «Параметри» - «Оновлення та безпека» - «Центр оновлення Windows».

При бажанні, ви можете повернути дозвіл на користування файлом usoclient.exe командної в командному рядку, запущеної від імені адміністратора: icacls c:\windows\system32\usoclient.exe" /reset(однак, дозволу для TrustedInstaller не будуть повернені, так само як і не буде змінений власник файлу).

Примітки: Іноді, коли Windows 10 спробує звернутися до файлу usoclient.exe ви можете отримати повідомлення про помилку "Немає доступу". Описані вище кроки 3-6 можна виконати і в командному рядку, використовуючи icacls, але рекомендую візуальний шлях, оскільки список груп і користувачів з дозволами може змінюватися по ходу оновлень ОС (а в командному рядку потрібно їх вказувати вручну).

Компанія VOLL надає послуги ІТ аутсорсингу і може гарантувати правильність цього рішення, так як вирішує такі завдання своїм клієнтам кожен день.